XLP730500.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLP730500.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 500.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Strip
Series :
XPRESSO™ FXO-PC73
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Frequency Stability :
±100ppm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
120mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
500MHz