XLP53V800.000000I
Mfr.Part #
XLP53V800.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 800.0000MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC53
Frequency :
800MHz
Oscillator Type :
LVPECL
Ratings :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
120mA
Frequency Stability :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)