XLP53V705.000000X
Mfr.Part #
XLP53V705.000000X
Description
XTAL OSC VCXO 705.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC53
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
120mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Frequency :
705MHz