XLP53V640.000000I
Mfr.Part #
XLP53V640.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 640.0000MHZ LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Case Size :
2.5
Load Capacitance :
Product Category :
VCXO Oscillators
Height :
1.1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Output :
LVPECL
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Connection :
1/4 NPT
Range :
-30 Hg-100 psi
Length :
5 mm
Base Product Number :
XLP53V
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
VCXO
Frequency :
640 MHz
Current - Supply (Max) :
120mA
Base Resonator :
Crystal
Output Format :
LVPECL
Frequency Stability :
50 PPM
NOSHOK
Series :
XL
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Brand :
Renesas Electronics
Case Style :
Center Back Mount
Subcategory :
Oscillators
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Enable/Disable
Current Rating :
120 mA