XLP53V500.000000I
Mfr.Part #
XLP53V500.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Packaging :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC53
Frequency :
500MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Type :
VCXO
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Current - Supply (Max) :
120mA