XLP53V154.000000I
Mfr.Part #
XLP53V154.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 154.0000MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
154MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
120mA
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC53
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
VCXO
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm