XLP538910.000000X
Mfr.Part #
XLP538910.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 910.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Current - Supply (Max) :
120mA
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
XPRESSO™ FXO-PC53
Frequency :
910MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Voltage - Supply :
3.3V