XLP536100.000000I
Mfr.Part #
XLP536100.000000I
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Number of Pins :
6
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Width :
3.2mm
Frequency Stability :
25%
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Oscillator Type :
LVPECL
Rise Time-Max :
0.4ns
Operating Frequency :
100MHz
Thickness :
1.1mm
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e4
Length :
5mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Pbfree Code :
yes
Fall Time-Max :
0.4ns
Surface Mount :
yes
Pin Count :
6
Output Load :
50 OHM
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Supply Voltage :
3.3V