XLP535125.000000X
Mfr.Part #
XLP535125.000000X
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Series :
XPRESSO™ FXO-PC53
Frequency Stability :
50%
Output Load :
50 OHM
Crystal
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
125MHz
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature (Max) :
70°C
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Mounting Feature :
Pbfree Code :
icon-pbfree yes
Oscillator Type :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
125MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Fall Time-Max :
0.4ns
Current - Supply (Max) :
120mA
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.4ns
Operating Temperature (Min) :
-20°C