XLP530125.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLP530125.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Fall Time-Max :
0.4ns
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Series :
XPRESSO™ FXO-PC53
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Surface Mount :
yes
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Rise Time-Max :
0.4ns
Mounting Feature :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
120mA
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Operating Frequency :
125MHz
Operating Temperature (Max) :
70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Oscillator Type :
LVPECL
Ratings :
Frequency :
125MHz
Output Load :
50 OHM
Frequency Stability :
100%
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Output :
LVPECL
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V