XLP530125.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLP530125.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Type :
Standard Oscillators
Radiation Hardening :
No
Series :
XL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 week ago)
Length :
3.0988 mm
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Base Resonator :
Crystal
Tolerance :
1 %
Number of Resistors :
1
Number of Terminations :
2
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
125 MHz
Case Code (Imperial) :
Ratings :
Max Operating Temperature :
125 °C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Base Product Number :
XLP530
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Mount :
Surface Mount
Frequency Stability :
100 PPM
Output Format :
LVPECL
Width :
1.5494 mm
Current - Supply (Max) :
120mA
Current Rating :
120 mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Output :
LVPECL
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
255 kΩ
ELV :
Compliant
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
500 mW
Brand :
Renesas Electronics
Renesas Electronics
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Power resistor, Thick Film
Absolute Pull Range (APR) :
Power Rating :
500 mW
Termination :
Solder
Height :
550 µm
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Voltage Rating :
200 V
Datasheets
XLP530125.000000I
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP530125.000000I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Package / Case:5 mm x 3.2 mm, Output:LVPECL, Type:XO (Standard), XLP530125.000000I pinout, XLP530125.000000I datasheet PDF, XLP530125.000000I amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP530125.000000I ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.