XLMYK11D14V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLMYK11D14V
Manufacturer
SunLED
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
LED YELLOW DIFFUSED T-1 T/H
Manufacturer :
SunLED
Product Category :
Height :
4.6mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
14V
Color :
Yellow
Lens Size :
3mm T-1
Mount :
Through Hole
Lens Style :
Round with Domed Top
Pbfree Code :
yes
Luminous Intensity :
138 mcd
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Current - Test :
10.5mA
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Packaging :
Bulk
Viewing Angle :
40°
Wavelength - Dominant :
590nm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Transparency :
Diffused
Configuration :
Standard
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Datasheets
XLMYK11D14V
SunLED XLMYK11D14V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED LAMP HOUSING
    DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10DIP