XLM736480.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLM736480.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 480.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Series :
XL
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Renesas Electronics
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Format :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Status :
Active
Packaging :
Reel
Frequency :
480 MHz
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
25 ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Output :
LVDS
Ratings :
Width :
5 mm
Renesas Electronics
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
XLM736
Length :
7 mm
RoHS :
Details
Current - Supply (Max) :
100mA
Current Rating :
100 mA
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Height :
1.3 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Product Type :
Standard Oscillators
Function :
Enable/Disable
Datasheets
XLM736480.000000X
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLM736480.000000X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:XO (Standard), Operating Temperature:-20°C ~ 70°C, Package / Case:7 mm x 5 mm, Output:LVDS, Mounting Type:Surface Mount, XLM736480.000000X pinout, XLM736480.000000X datasheet PDF, XLM736480.000000X amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLM736480.000000X ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.