XLL73VB52.000000I
Mfr.Part #
XLL73VB52.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 1.1520GHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
Series :
XPRESSO™ FVXO-LC73
Base Resonator :
Crystal
Oscillator Type :
LVDS
Size / Dimension :
0.295 L x 0.205 W (7.50mm x 5.20mm)
Current - Supply (Max) :
100mA
Frequency :
1.152GHz
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
VCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C