XLL738200.000000X
Mfr.Part #
XLL738200.000000X
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.295 L x 0.205 W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency Stability :
20%
Rise Time-Max :
0.4ns
Ratings :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Function :
Enable/Disable
Oscillator Type :
LVDS
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVDS
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
100mA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Operating Temperature (Max) :
70°C
Series :
XPRESSO™ FXO-LC73
Operating Frequency :
200MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Load :
100 Ohm
Frequency :
200MHz