XLL735637.000000I
Mfr.Part #
XLL735637.000000I
Description
XTAL OSC XO 637.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Temperature (Max) :
85°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
XPRESSO™ FXO-LC73
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Pbfree Code :
icon-pbfree yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Current - Supply (Max) :
100mA
Ratings :
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Stability :
50%
Oscillator Type :
LVDS
Frequency :
637MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Operating Frequency :
637MHz
Type :
XO (Standard)
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVDS
Fall Time-Max :
0.4ns
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.295 L x 0.205 W (7.50mm x 5.20mm)
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Rise Time-Max :
0.4ns
Output Load :
100 Ohm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)