XLL726125.000000I
Mfr.Part #
XLL726125.000000I
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
LVDS
Output Load :
100 Ohm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.625V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Oscillator Type :
LVDS
Current - Supply (Max) :
34mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.4ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
Frequency :
125MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
85°C
Size / Dimension :
0.295 L x 0.205 W (7.50mm x 5.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
yes
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.375V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
XPRESSO™ FXO-LC72
Frequency Stability :
25%
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Rise Time-Max :
0.4ns
Crystal
Operating Frequency :
125MHz
Packaging :
Strip
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V