XLL538250.000000X
Mfr.Part #
XLL538250.000000X
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Series :
XPRESSO™ FXO-LC53
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Crystal
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Frequency :
250MHz