XLL538160.000000X
Mfr.Part #
XLL538160.000000X
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Frequency :
160MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Strip
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm