XLL530D50.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLL530D50.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 1.3500GHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature (Max) :
70°C
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
1350MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
100%
Ratings :
Fall Time-Max :
0.4ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
XPRESSO™ FXO-LC53
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Feature :
Oscillator Type :
LVDS
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
100mA
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
1.35GHz
Output Load :
100 Ohm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Packaging :
Strip
Rise Time-Max :
0.4ns
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)