XLL530200.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLL530200.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Ratings :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Frequency :
200MHz
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Frequency Stability :
100%
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Frequency :
200MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Series :
XPRESSO™ FXO-LC53
Voltage - Supply :
3.3V
Oscillator Type :
LVDS
Rise Time-Max :
0.4ns
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Output Load :
100 Ohm
Fall Time-Max :
0.4ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
100mA