XLL526100.000000I
Mfr.Part #
XLL526100.000000I
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.4ns
Mounting Type :
Surface Mount
Output Load :
100 Ohm
Fall Time-Max :
0.4ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Operating Temperature (Max) :
85°C
Frequency :
100MHz
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
25%
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
Current - Supply (Max) :
34mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Series :
XPRESSO™ FXO-LC52
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Packaging :
Strip
Oscillator Type :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.375V
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)
Base Resonator :
Crystal
Mounting Feature :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.625V