XLH736164.355000X
Mfr.Part #
XLH736164.355000X
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 164.3550MHZ HCMOS
Frequency :
164.355MHz
Current - Supply (Max) :
55mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Enable/Disable
Series :
XPRESSO™ FXO-HC73
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm