XLH735050.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLH735050.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
50MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
XPRESSO™ FXO-HC73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
35mA
Output :
HCMOS
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V