XLH725040.000000X
Mfr.Part #
XLH725040.000000X
Package / Case
7 mm x 5 mm
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
5 mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Max) :
25mA
Load Capacitance :
15 pF
Subcategory :
Crystal
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current Rating :
35 mA
Absolute Pull Range (APR) :
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height :
1.3 mm
Length :
7 mm
Frequency :
40 MHz
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Renesas Electronics
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Brand :
Renesas Electronics
Product Status :
Active
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Frequency Stability :
50 PPM
Surface Mount
Base Product Number :
XLH725
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
XL
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
Output Format :
LVCMOS
Datasheets
XLH725040.000000X
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLH725040.000000X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C ~ 70°C, Type:XO (Standard), Package / Case:7 mm x 5 mm, Output:HCMOS, Mounting Type:Surface Mount, XLH725040.000000X pinout, XLH725040.000000X datasheet PDF, XLH725040.000000X amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLH725040.000000X ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.