XLH53V032.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLH53V032.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 32.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
XPRESSO™ FVXO-HC53
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
35mA
Output :
HCMOS
Frequency :
32MHz
Type :
VCXO
Packaging :
Strip
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm