XLH535100.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLH535100.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Current - Supply (Max) :
47mA
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
100MHz
Series :
XPRESSO™ FXO-HC53
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
HCMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C