XFP536625.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XFP536625.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
625.000000 MHZ 3.3VDC LVPECL 503
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Package Type :
LGA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
625 MHz
Subcategory :
Oscillators
Oscillator Type :
Clock Oscillator
Brand :
Renesas Electronics
Renesas Electronics
Height - Seated (Max) :
0.037 (0.95mm)
Packaging :
Cut Tape
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Package :
Strip
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Type :
XO (Standard)
RoHS :
Details
Output Frequency :
625MHz
Height :
0.85 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Level :
LVPECL
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
110mA
Width :
3.2 mm
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
XF
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Output Format :
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability :
25 ppm
Length :
5 mm