XC9281A15E1R-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC9281A15E1R-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
6-XFLGA
Datasheet
Download
Description
HISAT-COT CONTROL EXTREMELY SMAL
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Function :
Step-Down
Current - Output :
600mA
Topology :
Buck
Number of Outputs :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Input (Min) :
2.5V
Synchronous Rectifier :
yes
Output Configuration :
Positive
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V
Frequency - Switching :
6MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Output Type :
FIXED
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Package / Case :
6-XFLGA
Series :
XC9281
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA