XC6806C43511-G
Mfr.Part #
XC6806C43511-G
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Charge Current - Max :
385mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Battery Pack Voltage :
4.35V
Datasheets
XC6806C43511-G
Constant - Programmable 10-XFLGA Tape & Reel (TR) XC680x Series
XC6806C43511-G Overview
There is a package Tape & Reel (TR) available.There is a 10-XFLGA package included with this item that you will need to take care of.A mounting type of Surface Mount has been specified for this device.The best way to adjust the temperature is to set it to -40°C~85°C TA.To operate the device, an analog IC called POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT is used.Charge the device by supplying it with Constant - Programmable current.4.35V is the voltage for the battery pack.It is possible to program features such as Current.It is listed on the device that it can charge at a maximum current of 385mA.There is a maximum voltage requirement for devices of 5.5V.Electric components from the XC680x series are included in this package.
XC6806C43511-G Features
Battery pack voltage of 4.35V