XC6223T25BPR-G
Mfr.Part #
XC6223T25BPR-G
Description
IC REG LIN 2.55V 300MA SOT89-5
Input Voltage (Min) :
1.6V
Output Voltage1-Min :
2.5245V
Height Seated (Max) :
1.6mm
Output Current1-Max :
0.3A
Length :
4.5mm
Output Voltage 1 :
2.55V
Output Voltage1-Max :
2.5755V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F5
Terminal Form :
Flat
Terminal Pitch :
1.5mm
Width :
2.5mm
HTS Code :
Dropout Voltage1-Max :
0.35V
Operating Temperature TJ-Max :
125°C
Input Voltage (Max) :
5.5V
Datasheets
XC6223T25BPR-G
1.5mm PMIC