XC6221B25AGR-G
Mfr.Part #
XC6221B25AGR-G
Description
IC REG LINEAR 2.55V 200MA 4USP
Dropout Voltage1-Max :
0.17V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Height Seated (Max) :
0.6mm
Input Voltage (Max) :
6V
Output Voltage1-Max :
2.601V
Output Voltage 1 :
2.55V
Output Current1-Max :
0.25A
Terminal Form :
NO LEAD
Width :
1.2mm
Output Voltage1-Min :
2.499V
Number of Terminations :
4
Input Voltage (Min) :
1.6V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Length :
1.6mm
Terminal Pitch :
0.6mm
Datasheets
XC6221B25AGR-G
0.6mm PMIC