XC6221B16ANR-G
Mfr.Part #
XC6221B16ANR-G
Description
IC REG LINEAR 1.65V 200MA SSOT24
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
1.1mm
Output Voltage 1 :
1.65V
Output Voltage1-Min :
1.62V
Terminal Form :
Gull wing
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
1.3mm
Output Current1-Max :
0.25A
Length :
2mm
Output Voltage1-Max :
1.68V
Width :
1.25mm
Input Voltage (Max) :
6V
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Input Voltage (Min) :
1.6V
Dropout Voltage1-Max :
0.25V
Datasheets
XC6221B16ANR-G
1.3mm PMIC