XC6221B16AGR-G
Mfr.Part #
XC6221B16AGR-G
Description
IC REG LINEAR 1.65V 200MA 4USP
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Output Voltage1-Min :
1.62V
Length :
1.6mm
Input Voltage (Max) :
6V
Input Voltage (Min) :
1.6V
Output Voltage 1 :
1.65V
Width :
1.2mm
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Dropout Voltage1-Max :
0.25V
Terminal Form :
NO LEAD
Terminal Pitch :
0.6mm
Output Voltage1-Max :
1.68V
Number of Terminations :
4
Output Current1-Max :
0.25A
Height Seated (Max) :
0.6mm
Datasheets
XC6221B16AGR-G
0.6mm PMIC