XC6221B16A7R-G
Mfr.Part #
XC6221B16A7R-G
Description
IC REG LINEAR 1.65V 200MA 4USPN
Input Voltage (Min) :
1.6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Output Voltage1-Min :
1.62V
Output Voltage 1 :
1.65V
Output Voltage1-Max :
1.68V
Length :
1.2mm
Height Seated (Max) :
0.4mm
Output Current1-Max :
0.25A
Dropout Voltage1-Max :
0.25V
Width :
0.9mm
Terminal Form :
NO LEAD
Input Voltage (Max) :
6V
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Terminal Pitch :
0.55mm