XC6221B12A7R-G
Mfr.Part #
XC6221B12A7R-G
Description
IC REG LINEAR 1.25V 200MA 4USPN
Voltage Regulators - Linear
Packing Method :
Tape and Reel
Length :
1.2mm
Input Voltage (Max) :
6V
Input Voltage (Min) :
1.6V
Output Current1-Max :
0.25A
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Input Voltage Absolute-Max :
6.5V
Output Voltage 1 :
1.25V
Adjustability :
FIXED
Height Seated (Max) :
0.4mm
Terminal Form :
NO LEAD
Width :
0.9mm
Output Voltage1-Min :
1.22V
Dropout Voltage1-Nom :
0.23V
Number of Outputs :
1
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage Tolerance-Max :
2.4%
Output Voltage1-Max :
1.28V
Number of Terminations :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
0.55mm
Dropout Voltage1-Max :
0.41V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Datasheets
XC6221B12A7R-G
0.55mm PMIC