XC6132N17KER-G
Mfr.Part #
XC6132N17KER-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.7V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Length :
2mm
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Form :
NO LEAD
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Pitch :
0.5mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage :
2V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Height Seated (Max) :
0.6mm
Width :
1.8mm
Datasheets
XC6132N17KER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132N17KER-G Overview
This voltage supervisor has a total of 6 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Tape & Reel (TR), power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts at a voltage of 2V. As well as this, there are other features to mention such as [0], for example. In addition to the IC type POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, other types are also included in the power managment ic. During operation, IC management can reach temperatures of up to 125°C. At a minimum, PMIC chip operates at a working temperature of -40°C.