XC6132N16HER-G
Mfr.Part #
XC6132N16HER-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Terminal Pitch :
0.5mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Supply Voltage :
2V
Width :
1.8mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
2mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.6mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.6V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Terminal Form :
NO LEAD
HTS Code :
Datasheets
XC6132N16HER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132N16HER-G Overview
There are 6 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. In terms of packaging, power management follows the Tape & Reel (TR) model. For your reference, this IC power includes a list of 1 functions. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts in a 2V-voltage supply. Among other features, IC power can be also taken advantage of [0], for instance. This supervisor includes other kinds of integrated circuits, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT as well as other kinds. An operating temperature of 125°C°C is the maximum for this power management. IC management operates at a minimum of -40°C.