XC6132N16DER-G
Mfr.Part #
XC6132N16DER-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
Height Seated (Max) :
0.6mm
Supply Voltage :
2V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.6V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Form :
NO LEAD
Terminal Pitch :
0.5mm
Length :
2mm
Width :
1.8mm
Datasheets
XC6132N16DER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132N16DER-G Overview
It is mounted through 6 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 2V. The other features include, for example, [0], which is just one example. It is also possible to use other types of IC, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, in this supervisor. Temperatures up to 125°C are possible. The minimum working temperature is -40°C.