XC6132C16DER-G
Mfr.Part #
XC6132C16DER-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Supply Voltage :
2V
Length :
2mm
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Width :
1.8mm
Height Seated (Max) :
0.6mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Terminal Pitch :
0.5mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.6V
Datasheets
XC6132C16DER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132C16DER-G Overview
As far as the mounting terminals of this voltage supervisor are concerned, it has 6 in total. Packaging is in the form of a Tape & Reel (TR). In this IC power you will find 1 functions for you to refer to. Depending on the power managment ic you are looking at, you can find a total of 1 channels. A supply voltage of 2V is used to conduct the PMIC chip. Supervisors are also additional features, such as [0] for example, which are worth mentioning. Besides the IC types mentioned above, the power management system also includes other types such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. IC management is capable of operating at a maximum temperature of 125°C. The operating temperature of the power management should be at least -40°C at all times.