XC6132C15EMR-G
Mfr.Part #
XC6132C15EMR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT26
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.5V
Supply Voltage :
2V
Length :
2.9mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Form :
Gull wing
Height Seated (Max) :
1.3mm
Terminal Pitch :
0.95mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
1.6mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V