XC6132C14DER-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6132C14DER-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.4V
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
HTS Code :
Number of Channels :
1
Length :
2mm
Terminal Position :
Dual
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Adjustable Threshold :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Grade :
Automotive
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
2V
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.6mm
Width :
1.8mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Terminal Pitch :
0.5mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
XC6132C14DER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132C14DER-G Overview
It is mounted through 6 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 2V. The other features include, for example, [0], which is just one example. It is also possible to use other types of IC, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, in this supervisor. Temperatures up to 125°C are possible. The minimum working temperature is -40°C.