XC6132C13LER-G
Mfr.Part #
XC6132C13LER-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
Width :
1.8mm
Supply Voltage :
2V
Length :
2mm
Terminal Finish :
Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Height Seated (Max) :
0.6mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N6
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.6V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 1.3V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Datasheets
XC6132C13LER-G
2V 6 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6132C13LER-G Overview
This power management consists of 6 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 2V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 125°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.