XC6129N54G7R-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6129N54G7R-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
Height Seated (Max) :
0.4mm
Terminal Position :
Dual
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Temperature Grade :
Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Number of Channels :
1
Terminal Pitch :
0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
NO LEAD
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Width :
0.9mm
Number of Functions :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
HTS Code :
Number of Terminations :
4
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature (Max) :
85°C
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage :
2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.4V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
1.2mm
Datasheets
XC6129N54G7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N54G7R-G Overview
There are 4 mounting terminals on the voltage supervisor, each of which has a different function. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. There are 1 channels on this power managment ic that can be found in a series. As specified in the package specification, the peak reflow temperature of the package is set at 260. When a supply voltage of 2V is applied to the power ic, it conducts. Additionally, IC management are a variety of features, for example [0], to name a few. There are other types of IC included in the power managment ic, such as types POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 85°C. At the very least, PMIC chip operates at a temperature of -40°C while working.