XC6129N54ENR-G
Mfr.Part #
XC6129N54ENR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Height Seated (Max) :
1.1mm
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Terminal Pitch :
1.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
1.25mm
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.4V
Terminal Form :
Gull wing
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Supply Voltage :
2V
Datasheets
XC6129N54ENR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N54ENR-G Overview
There are 4 mounting terminals on the voltage supervisor, each of which has a different function. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. There are 1 channels on this power managment ic that can be found in a series. As specified in the package specification, the peak reflow temperature of the package is set at 260. When a supply voltage of 2V is applied to the power ic, it conducts. Additionally, IC management are a variety of features, for example [0], to name a few. There are other types of IC included in the power managment ic, such as types POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 85°C. At the very least, PMIC chip operates at a temperature of -40°C while working.