XC6129N53L7R-G
Mfr.Part #
XC6129N53L7R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Supply Voltage :
2V
Terminal Pitch :
0.55mm
Height Seated (Max) :
0.4mm
Length :
1.2mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 5.3V
Operating Temperature (Max) :
85°C
JESD-609 Code :
e4
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Width :
0.9mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-N4
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Datasheets
XC6129N53L7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N53L7R-G Overview
This power management consists of 4 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 2V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.