XC6129N51C7R-G
- Mfr.Part #
- XC6129N51C7R-G
- Description
- IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
- Product Category :
- Supervisors
- Operating Temperature (Min) :
- -40°C
- Height Seated (Max) :
- 0.4mm
- Terminal Form :
- NO LEAD
- Width :
- 0.9mm
- Terminal Finish :
- Nickel/Gold (Ni/Au)
- Dual
- Analog IC - Other Type :
- POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
- Number of Terminations :
- 4
- Adjustable Threshold :
- No
- Terminal Pitch :
- 0.55mm
- yes
- Supply Voltage :
- 2V
- Temperature Grade :
- Industrial
- JESD-30 Code :
- R-PDSO-N4
- 1
- Supply Voltage-Min (Vsup) :
- 1.3V
- Length :
- 1.2mm
- Supply Voltage-Max (Vsup) :
- 6V
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
- 10
- Number of Channels :
- 1
- JESD-609 Code :
- e4
- Additional Feature :
- DETECT VOLTAGE IS 5.1V
- Operating Temperature (Max) :
- 85°C
- Datasheets
- XC6129N51C7R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N51C7R-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 2V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.