XC6129N34JNR-G
Mfr.Part #
XC6129N34JNR-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Operating Temperature (Max) :
85°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Height Seated (Max) :
1.1mm
Surface Mount :
yes
Terminal Form :
Gull wing
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Width :
1.25mm
Length :
2mm
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Functions :
1
Terminal Pitch :
1.3mm
Supply Voltage :
2V
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 3.4V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Datasheets
XC6129N34JNR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N34JNR-G Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. There is a Tape & Reel (TR)-packaging method applied to IC management. To assist you, this IC power includes 1 functions. There are 1 channels available on this supervisor, and each channel has a different function. According to the specification, the package's peak reflow temperature is specified to be 260. When 2V is applied to the power ic, it conducts. There are also other features in the software such as [0], just to mention a few. It also contains ICs of other kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT, which are included in the power management. IC management can operate at a maximum temperature of 85°C. At least a working temperature of -40°C is required.