XC6129N33F9R-G
Mfr.Part #
XC6129N33F9R-G
Description
IC SUPERVISOR 1 CHAN USPQ-4B05
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2V
Height Seated (Max) :
0.33mm
Width :
1mm
No
Supply Current-Max (Isup) :
0.00131mA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Pitch :
0.65mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Terminal Form :
NO LEAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-30 Code :
S-PDSO-N4
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Threshold Voltage :
+3.3
Length :
1mm
Datasheets
XC6129N33F9R-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N33F9R-G Overview
There are 4 mounting terminals on the voltage supervisor, each of which has a different function. Tape & Reel (TR)-packaging is used. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. There are 1 channels on this power managment ic that can be found in a series. When a supply voltage of 2V is applied to the power ic, it conducts. There are other types of IC included in the power managment ic, such as types POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 85°C. At the very least, PMIC chip operates at a temperature of -40°C while working.