XC6129N23LNR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC6129N23LNR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SSOT24
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Supervisors
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Terminal Form :
Gull wing
Height Seated (Max) :
1.1mm
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Supply Voltage :
2V
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Number of Terminations :
4
Width :
1.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
1.3mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Number of Functions :
1
Additional Feature :
DETECT VOLTAGE IS 2.3V
JESD-609 Code :
e3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Temperature Grade :
Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.3V
Number of Channels :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Adjustable Threshold :
No
Datasheets
XC6129N23LNR-G
2V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
XC6129N23LNR-G Overview
This power management consists of 4 mounting terminals on which it can be mounted. It is packaged with Tape & Reel (TR). As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. Packages are specified to have an average peak reflow temperature of 260. There is a voltage supply of 2V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0]. Aside from these IC types, IC management also contains other IC kinds, such as POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. The maximum operating temperature is 85°C. As a minimum, PMIC chip should be able to operate at a temperature of -40°C.